اریک لافورگ  18
مارک کوهن 18
برونو  باربی  19
جیم برندبرگ  16
ایولین هوفر 16
۱ ۲

معرفی عکاسان

سرگذشت عکاسان بزرگ و تاثیری که آنها در مسیر تحول و تکامل هنر عکاسی ایفا نموده اند، اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار علاقه مندان به تاریخچه این هنر قرار می دهد. همچنین آشنایی با زندگی، آثار، رویکردهای هنری و سبک عکاسان تاثیرگذار می تواند دانش علاقه مندان به عکاسی و نوع نگاه آنها به این هنر را ارتقا بخشد.
در این بخش از تارنمای تک لنز تلاش شده است تا عکاسان صاحب نام ایرانی و خارجی بطور مختصر معرفی گردند و چند نمونه از عکس های ایشان در معرض دید خوانندگان قرار گیرد. از طرفی این بخش می تواند به عنوان مرجعی برای دسترسی علاقه مندان به بیوگرافی مختصر عکاسان مطرح در ایران و جهان باشد، خصوصا برای کسانی که با اسامی این بزرگان برخورد کرده اند و قصد دارند به طور مختصر به اطلاعات شخصی و فعالیت های حرفه ای آنها آشنا گردند.
با توجه به اینکه تعداد عکاسانی که در تاریخ دویست ساله عکاسی در جهان نقش موثری داشته اند، بسیار زیاد است، لذا معرفی و شرح زندگی عکاسانی که نقش کلیدی تر و یا آموزنده تری داشته اند در اولویت بوده و به تدریج در این بخش قرار خواهد گرفت.
مطالب مربوط به زندگینامه و نمونه آثار عکاسان معرفی شده با استفاده از منابع خارجی و داخلی که در دسترس می باشند تهیه شده است. در انتهای هر مقاله، منابع اصلی مورد استفاده در نگارش مقاله ذکر گردیده است. این کار به منظور دسترسی بیشتر علاقه مندان به سایر منابع مطالعاتی و همچنین رعایت حق نویسندگان منابع مذکور با معرفی کتاب، نشریه یا مقاله ای که از اطلاعات آن استفاده شده است انجام می پذیرد.

.Copyright © 2017 taklens.ir. All Rights Reserved

صفحه اینستاگرام: taklens.akaskhaneh@
کانال تلگرام: taklens_channel@